|  | 

Edukacja

Edukacja przedszkolna

rp_nauka73.jpgEdukacja na etapie przedszkolna to bardzo ważny etap edukacji w ogóle. Często, niestety nie doceniany etap i przykłada się do niego zbyt małą wagę, przez co, niestety, popełniane są liczne błędy. Jest to jednak etap bardzo ważny, często decydujący o sukcesie lub porażce każdego kolejnego etapu i każdego kolejnego szczebla edukacji.
Na etapie przedszkola dziecko uczy się podstaw, bazy. Dotyczy to zarówno treści, które są dziecku przekazywane, jak również postaw, które są w nim kształtowane wobec szkoły. Trzeba bowiem mieć świadomość, że dziecko uczy się nie tylko tego, co jest mu przekazywane, nie tylko treści. Uczy się wówczas stosunku do nauki. Dziecko uczy się, czy jest to coś ciekawego, wartościowego, czy jest to przykry i nudny obowiązek.
Dlatego, w tym okresie tak ważna jest odpowiedzialna rola nauczyciela. Nauczyciel powinien wiedzieć, w jaki sposób rozbudzić w przedszkolaku miłość do nauki, pasję, zainteresowanie. Powinien też stworzyć pozytywne skojarzenia z nauką, dzięki czemu, w szkole dziecko chętnie będzie się przykładało do nauki.

Ciekawe artykuły o edukacji:

edukacja-przedszkolna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Hologramy na legitymację studencką

    Hologramy na legitymację studencką

    Zbierać można wszystko. Począwszy od gumek do włosów, zegarków, lakierów do paznokci czy długopisów, poprzez porcelanę, widokówki, buteleczki po perfumach i kamyczki. Można tak wymieniać bez końca i zawsze jeszcze znajdziemy coś, czego nie wymieniłam, a co też ma swoich amatorów. Nawet hologramy na legitymację studencką są oferowane w sieci dla kolekcjonerów i znajdują swoich

  • Studia podyplomowe

    Studia podyplomowe

    Ukończyłeś studia z filologii, kulturoznawstwa, filozofii i nie do końca wiesz, jak pokierować swoją karierą? Sprawdź swoje siły w reklamie. Osoby, które potrafią pisać i zgrabnie przekazywać myśli świetnie sprawdzają się przy pracach kreatywnych. Możesz zacząć od praktyk, stażu, a jeżeli praca w reklamie przypadnie Ci do gustu, wybierz studia podyplomowe z promocji i reklamy,