|  | 

Szkoła

Nawóz organiczny

nawoz-organiczny-4Badania dowodzą, że wykorzystując nawóz organiczny do nawożenia zwiększamy populację pożytecznych organizmów w glebach. Co ma niebagatelny wpływ na strukturę gleby i efektywny wzrost roślin. Nawozy nieorganiczne, sztuczne zdecydowanie stanowią zagrożenie dla mikroorganizmów.

Stosowanie nawozu organicznego ma ogromne znaczenie dla wzrostu stężenia wielu składników pokarmowych jak Mg, K, Zn, Ca; zwiększenia stężenia pH gleby; zwiększenie zawartości materii organicznej. Nawóz organiczny przyczynia się także do zatrzymywania wody w glebie.
Poprawa ogólnej jakości gleby może zmniejszyć potencjalne zanieczyszczenie wód gruntowych i powierzchniowych oraz przyczynić się do wzrostu plonów. Nawóz organiczny to rozwiązanie ze wszech miar ekologiczne, sprzyjające recyklingowi i dbałości o środowisko. Dzięki stosowaniu tego typu nawozów możemy zrezygnować z energochłonnych praktyk, które towarzyszą produkcji nawozów nieorganicznych.
Podsumowując organiczny to znaczy: zawiera ważne pierwiastki śladowe, poprawia strukturę gleby, napowietrza glebę i poprawia drenaż, dostarcza pożywienia, jest nieszkodliwy dla środowiska.

Ciekawe artykuły o edukacji:

nawoz-organiczny

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ogłoszenia dla studentów

    Ogłoszenia dla studentów

    Coraz większą popularnością cieszą się portale internetowe skierowane do studentów. Co ciekawe największą popularnością cieszą się zakładki zatytułowane: „Ogłoszenia dla studentów”. Młodzież zdobywająca wiedzę na wyższych uczelniach może się tam wymieniać wieloma pożytecznymi informacjami, które mogą być im przydatne nie tylko w procesie kształcenia ale również do życia na czas studiów. Jakie to informacje? Związane

  • Nauka języków obcych

    Nauka języków obcych

    Języków obcych uczą się wszyscy. Nauka rozpoczyna się już bardzo często na etapie przedszkola. Małe dzieci uczą się angielskich piosenek, bawią się używając obcych słów. Dzięki temu osłuchują się z językiem co w dorosłym życiu skutkuje tym, że nie mają żadnej bariery jeśli chodzi o porozumiewanie się w tym języku. W szkole podstawowej nauka języków